Połapcie nam liskiliski małe, które psują winnice,

ponieważ winnice nasze kwitną”

Pieśni nad Pieśniami 2;15

Biblia jest księgą modrości, ponieważ BÓG jest mądry i udziela tej mądrości tym co go szukają. Zawsze gdy pojawia się ta mądrość z GÓRY pojawia się jej pozór lub coś co pretenduje że jest mądre lub że pochodzi od BOGA.

W 2019 czułem się jako Chrześcijanin wezwany do odpowiedzi na ”Proroczy akt zniszczenia Biblii przez Agatę Cerońską”. Dzisiaj jest już wiadomo dużo więcej o tej sekcie i tzw. Kościół Mocy (czyjej mocy?) jawi się jako obce ciało na duchowym ciele Kościoła (kościoła przed duże K jako ponadwznaniowa i ponad-denominacyjna Eklezja+ ). Zobacz do czego referuje;

W tym miejscu PRZEPRASZAM za szyderczy tytuł autora filmu, ale jest to jedyny obecnie film ukazujący akt zniszczenia Biblii przez Agatę Cerońską (wiem że wielu Zielonoświątkowców zostało niesłusznie oskarżonych o powiązania z tą pozabiblijną grupą).

Dlatego w takim duchu ”zauważenia problemu” zwróciłem się do Danuty Mitko https://www.facebook.com/danuta.mitko.7 jako do jedynego Administratora strony ”JEZUS jedyna prawda i droga do zbawienia”. ( link do tej grupy, bo na FB jest często wiele grup o tej samej nazwie jak ta; https://www.facebook.com/groups/522728804566998 ).

Uważam że warto współpracować z każdym kto nie sprzeciwia się podstawowym zasadom w tym zasadzie Sola scriptura# która głosi, że Pismo Święte jest samowystarczalnym źródłem wiary chrześcijańskiej, a w konsekwencji – jedynym autorytetem Kościoła rozstrzygającym w kwestiach wiary i praktyki.

W odpowiedzi od Danuty Mitko (lub osoby która może działać pod tym imieniem) otrzymałem jaskrawy przykład bluźnienia BOGU. Zobacz wypowiedź poniżej;

Jezus mu odpowiedział: Jeśli ktoś mnie miłuje, będzie zachowywał moje słowo. I mój Ojciec go umiłuje, i przyjdziemy do niego, i u niego zamieszkamy.

Jan 14:23

Odnosząc się do aktu zniszczenia Biblii przez panią Agatę Cerońską, to sprawa jest w zasadzie jasna. Dla podobieństwa wyobraźcie sobie następujący ”akt proroczy”. W czasie pogrzebu pastor wywleka zwłoki z trumny, następnie kopie je i krzyczy; ”To trup, to tylko trup!”. Jest to nie do pomyślenia dla normalnego człowieka, żyjącego w cywilizowanym kraju. W dodatku bezczeszczenie zwłok jest karalne, a wiąże się to z poniżeniem zmarłego, niszczeniem jego dobrego imienia i z obrazą uczuć rodziny.

Ten ”trup” to nie tylko nieprzydatne mięso i kości. To ciało człowieka, który żył, uczył się, pracował, kochał i pozostawił coś wartościowego po sobie. Jeśli Bóg cokolwiek nauczył ciebie, pomógł wybrać właściwą drogę w życiu, pocieszył cię w trudnej sytuacji to prawdopodobnie użył w tym celu Biblii, albo osoby, co tę Biblie tobie zacytowała. Natomiast jeśli jesteś odrodzonym do nowego życia człowiekiem, to nie muszę wyszczególniać co zawdzięczasz Biblii.

Jaki więc jest to ”akt proroczy” jaki zrobiła pani Agata Cerońska poprzez publicznie zniszczenie Biblii? Chyba taki sam jak pocałunek Judasza, aby wypełniło się Pismo iż słowami i czynami potwierdza się kim dla ciebie jest Bóg, Jezus i Duch Święty.

Po zaledwie kilku latach tzw. Kościół Mocy pokazał swoje zapędy tworzenia ”alternatywnej biblii” która na podobieństwo innych sekt (np. Mormoni) jest dyktowana bezpośrednio guru sekty. Przy takiej wykrzywianej logice nie ma możliwości studiowania Słowa Bożego, jakiejkolwiek weryfikacji ani prowadzenia przez to Słowo przez Ducha Świętego. Guru miał objawienie, guru spisał i guru przekazał – możliwości weryfikacyjnych nie ma, a sprzeciw karany jest wydaleniem z sekty!

Co jednak robią małe liski?

To chyba najgorszy rodzaj szkodnika, szczególnie że działają cicho i skrycie. W przypadku pani Danuty ten przykład jest adekwatny; jej grupa FB ”JEZUS jedyna prawda i droga do zbawienia” brzmi zapraszająco i jest tam sporo dobrych wpisów. Bluźniąc jednak przeciwko BOGU pani Danuta popełnią to co zrobili Faryzeusze.

Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym.

Faryzeusze widząc dzieła BOGA przypisali je szatanowi. Tu jest druga strona tej samej monety; Jahwe (aby nie było cienia wątpliwości że chodzi o Boga a nie jakiegoś boga) jest nazwany szatanem i mordercą!

Z obrazu zwodniczego kościoła tzw. Kościoła Mocy widać że chodzi o przygarniecie sobie ludzi a następnie wyjście z nimi poza obszar biblijnego chrześcijaństwa. W/w grupa w osobie Danuty Mitko musi zrobić to samo. To tylko kwestia czasu, kiedy zbierze swoim zdaniem wystarczającą liczbę ludzi aby już odważniej, publicznie odrzucać Boga i Pismo.

Konkluzja dla Wierzących jest w tym miejscu jednoznaczna; jeśli jesteś narodzony z wody i z Ducha to ten sam Duch z Dnia Pięćdziesiątnicy pokieruje ciebie tak samo jak to robił w wczesnym Kościele.

Ps. Jeśli Bóg pozwoli, to wkrótce będzie więcej na temat tzw. Kościoła Mocy w artykule ”Prorok Agata”. Oto pewien akapit z powstającego materiału;

… moją ulubioną Biblią jest ta z Angli z XVI wieku, to jedna z najwcześniej wydrukowanych kopi Słowa Bożego. Trzecia część tej Biblii jest pokryta krwią pierwotnego posiadacza. Mój przyjaciel pozwolił mi potrzymać ją w rękach a łzy napłynęły mi do oczu gdy zacząłem ją przeglądać.

Jak krew dostała się na strony tej Biblii? Kiedy Krawa Maryja rządziła Anglią terroryzowała Protestantów mordując tylu ilu tylko mogła. Jej żołnierze spuszczali z człowieka krew, następnie brali jego  Biblię i zanurzali ją głęboko w tej krwii. Kilka z takich Biblii zachowało się do dziś i są znane jako Biblie Męczenników. Naukowcy zbadali papier i potwierdzili, że ciemne plamy na każdej stronie Biblii mojego przyjaciela to ludzka krew...

pełny cytat w przyszłym artykule

Przypisy;

+ Eklezja w Nowym Testamencie oznacza zgromadzenie świętych

# Sola scriptura zobacz link