Islam wydaje się być bardzo odległy przeciętnemu Polakowi. Nie mniej mieszkając w mieście akademickim lub w Zachodniej Europie łatwo spotkać się z wyznawcami tej dziwnej wiary. Dziwnej, ponieważ Koran ”pożycza” sobie Jezusa i nadaje mu inne znaczenie.

I od razu powinniśmy tu przypomnieć sobie, co mamy zapisane w Piśmie gdy dochodzi do takiej sytuacji.

1 Jana 2;18 – Dzieci, jest już ostatnia godzina, i tak, jak słyszeliście, Antychryst nadchodzi, bo oto teraz właśnie pojawiło się wielu Antychrystów; stąd poznajemy, że już jest ostatnia godzina. 19 Wyszli oni z nas, lecz nie byli z nas; bo gdyby byli naszego ducha, pozostaliby z nami; a to stało się po to, aby wyszło na jaw, że nie wszyscy są naszego ducha. 20 Wy natomiast macie namaszczenie od Świętego i wszyscy jesteście napełnieni wiedzą. 21 Ja wam nie pisałem, jakobyście nie znali prawdy, lecz że ją znacie i że żadna fałszywa nauka z prawdy nie pochodzi.

Wszelki człowiek, wszelki duch, czy wszelka organizacja która nie wyznaje że JEZUS jest BOGIEM jest przeciwnikiem, czyli Antychrystem. Wszelkie miłe ukłony wyznawców Proroka w kierunku Chrześcijaństwa tego nie zmienią. Centralność Jezusa jest zasadnicza i nawet najmniejsza próba kolaboracji z Koranem w tej kwestii jest zdradą. Warto więc zapoznać się z w/w materiałem aby nie być zaskoczony ekumeniczną modlitwą wszystkich wyznań czy próbą przekonania, że Jezus w Koranie to ten sam Jezus co w Biblii.

Dla ludzi obeznanych w Biblii może pojawić się smutek po obejrzeniu takiego filmu; Mogą pojawić się w głowie złowrogie pomruki jednej światowej religii zaprzeczającej Jezusowi nawet z ambon i pulpitów kościołów. Pocieszeniem jednak jest, że taka jest ”dekretywna wola BOGA”!

Ponieważ Reformacja w Polsce została w miarę szybko zdławiona przez Rzymski katolicyzm, nasz język teologiczny bywa czasem bardzo ubogi w rozróżnianiu rodzaju woli. W Biblii mamy zdefiniowane DWA rodzaje Bożej woli:

  • dekretywna (ang. decretive)
  • nakazująca (ang. preceptive)

Dekretywna wola Boga: Bóg decyduje o tym, co na pewno się wydarzy. Na przykład, jeśli Bóg postanowi, że na końcu czasów kościoła pojawi się zwiedzenie na niespotykaną skale to wszystko to się na pewno wydarzy! Nie ma więc czego się obawiać w tej kwestii, bo boży plan się wypełnia czy tego chcemy czy nie. Zwiedzenie się wprawdzie nasila, ale powtórne przyjście PANA się przybliża!

Nakazująca wola Boża dotyczy Bożych przykazań, nakazów i zaleceń. W ten sposób widzimy, czego Bóg oczekuje od człowieka. Na przykład wszystkie Dziesięć Przykazań ukazują nam nakazującą wolę Boga względem Żydów. Różnica polega na tym, że chociaż Bóg mówił Żydom, aby przestrzegali Dziesięciu Przykazań, nie zdecydował jednocześnie, że Żydzi będą im posłuszni, w ten sposób „dopuszczając” ich nieposłuszeństwo. Jednak pomimo tego dekretywna wola Boga wypełniła się w postaci przyjścia Mesjasza który był zapowiedziany znacznie wcześniej niż kiedy było nadane Dziesięć Przykazań.

W obu przypadkach wyraźnie widać, że to, co BÓG zapowiedział wypełnia się ku zbawieniu tych co Bogu wierzą, oraz ku potępieniu tych którzy odrzucają JEGO plan zbawienia w Jezusie. Czyli BÓG wykonuje swój plan, ale ludzie nadal odpowiedzialni za swoje czyny.

Uwaga końcowa.

Zachęcając do obejrzenia powyższego materiału na YT NIE zachęcam automatycznie do wszystkiego co znajduje się na powyższym kanale. Po prostu ten film jest godny polecenia i nie wnikam głębiej w zawartość tego kanału. Dodatkowo dla osób znających język angielski polecam Davida Wood-a w określeniu czym jest Islam i w co wierzą Muzułmanie. Poniżej nieco karykaturalny odcinek na zachęcenie;

Muhammad Meets Socrates (Muhammad’s Boom-Boom Room, episode 1) https://www.youtube.com/watch?v=EdhFLAh52Lk